Sprzedaż online w Polsce od kilku lat wzrasta. Nasze społeczeństwo ma coraz większe zaufanie do sprzedaży w Internecie, co potwierdzają różnorodne badania. Chętniej kupujemy w sieci kosmetyki, zabawki dla dzieci, akcesoria erotyczne. Znacznie zwiększyła się również sprzedaż  produktów spożywczych; zamawiamy juz nie tylko gotowe posiłki przez Internet, ale sklepy oferują nam przywóz zakupów spożywczych do naszych domów. Zakupy przez internet robi obecnie aż 40% Polaków. Jednak nadal znaczna część osób nie jest przekonana do zakupów za pomocą Internetu. Co sprawia, że niektórzy nie są przekonani do zakupów online? Czy są faktyczne przesłanki do tego, aby unikać takich zakupów?

Strach przed utratą pieniędzy

Sprzęt rehabilitacyjny jest kosztowny. Wydaje się, że jest to najważniejszy czynnik rehabilitacji, który stawia czerwone światło przed wieloma klientami, którzy mieliby ochotę zakupić sprzęt online. Łóżka do masażu, fotele, akcesoria – jeżeli wybieramy sprzęt profesjonalny, koszty nie są niskie. W niektórych rodzi się obawa przed kradzieżą środków, które są wcześniej przesyłane na konto sprzedającego. Jeżeli i Ty boisz się, że możesz stracić swoje pieniądze, zamów sprzęt z możliwością zapłaty przy odbiorze. Zawsze opcja ta jest  bardziej kosztowna, ale przynajmniej będziesz spokojniejszy. Rehabilitacja to ważny krok w powrocie do zdrowia!

Strach przed oszustami

A co jeśli zapłacimy, a nasz sprzęt do nas nie dojdzie? Co jeśli nie będziemy mogli dodzwonić się do firmy, która sprzedała nam sprzęt? Co stanie się, kiedy w przesyłce nie będzie tego co zamawialiśmy? Oczywiście, oszuści działają w sieci i właśnie dlatego, powinniśmy dobrze sprawdzić sklep, opinie o nim  oraz o produktach. Jeżeli wszystko wygląda dobrze, niepokój jest nieuzasadniony.

Strach przed złą jakością

Jeśli nie zobaczę i nie dotknę, nie kupię – tak myśli i działa wiele osób. Trudno się temu dziwić. Chcemy przecież, aby zakupiony przez nas sprzęt był najwyższej jakości, w szczególności w sytuacji, kiedy za jego pomocą będziemy pomagać ludziom ciężko chorym. Strach przed jakością urządzeń nie powinien jednak powodować sytuacji, w której będziemy negatywnie nastawieni do zakupów online. Po pierwsze, wybierając sprzęt znanej marki i decydując się na zakup w dobrym i renomowanym sklepie, nie spotkamy się raczej  z niezadowoleniem ze sprzętu. Firmy takie troszczą się o swoją pozycję na rynku, dbając o to, aby każdy klient był naprawdę zadowolony. Po drugie, jeżeli jakikolwiek sprzęt nie będzie spełniał twoich oczekiwań lub będzie niezgodny z opisem na stronie, każdy kupujący może go odesłać. Warto jednak przed zamówieniem dokładnie przeczytać regulamin, zwłaszcza punkty dotyczące reklamacji oraz zwrotu kosztów.

Czy obawy są uzasadnione?

Sprzedaż online jest już bardzo rozpowszechniona. Wiele właścicieli sklepów oprócz stacjonarnej działalności otwiera również działalność internetową, a zdarzają się przypadki, że cała sprzedaż zostaje przeniesiona w świat wirtualny. Z takiego sposobu korzysta już wiele firm, nawet, a może przede wszystkim, firm bardzo znanych. Czy obawy przed zakupem internetowym są uzasadnione? Oczywiście, że tak, ponieważ nadal można spotkać się z oszustwami. Jednak są one już rzadko spotykane z powodu łatwości w ich wykryciu. Decydując się na zakupy przez Internet należy bardzo dobrze czytać wszystkie wiadomości podane na stronie oraz regulaminy. Szczególna uwagę zwrócić trzeba warunki zwrotów. Pamiętajmy jednak, że dobre firmy nie pozwolą sobie na utratę reputacji, dlatego jeżeli wybieramy sprzęt od dobrego producenta, z pewnością nie napotkamy na żadne problemy ani z dostawą, ani z jakością samego sprzętu, ani też z ewentualnymi zwrotami. Warto przekonać się do zakupów online, ponieważ są szybkie i bardzo wygodne!