Tworzenie mebli jest coraz bardziej skomplikowane. Przyczynia się do tego bez wątpienia większa świadomość klientów i zwiększone wymagania. Bardzo często życzą sobie oni mebli na wymiar, które idealnie będą pasowały do wystroju wnętrza. Przed osobami projektującymi stawiane są  niekiedy bardzo duże wyzwania. Jednak z pomocą przychodzą nowoczesne programy. Ich zakup z pewnością poprawi Twoją pozycję na rynku.

Projektowanie mebli to dzisiaj bardzo dochodowy biznes. Jednak mają w nim szanse wyłącznie te osoby, które naprawdę dobrze znają się na swojej pracy, a także nie odrzucają innowacyjnych nowinek ze swojej branży. Dzisiejsza technologia niezwykle ułatwia nam pracę, a programy do projektowania mebli, które wspomagają ich rozkrój są naprawdę potrzebne w każdej pracowni. Zastanawiasz się jak zrobić dobry i dochodowy biznes na projektowaniu mebli? Oprócz talentu i pasji, które z pewnością posiadasz, potrzebne będzie Ci również dobry program do rozkroju.

Program potrzebny do osiągnięcia sukcesu

Najbardziej znanym oprogramowaniem jest CAD, jednak na rynku znaleźć można wiele, równie dobrych programów. Przeznaczone są one specjalnie dla wytwórców mebli oraz dla pojedynczych zakładów stolarskich. Optymalizacja procesu wytwórstwa mebli jest zagwarantowana! Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, można na dowolnie zdefiniowanych arkuszach umieścić formatki, w taki sposób, aby pozostało jak najmniej niewykorzystanej powierzchni. Dzięki temu pracownia może zapewnić sobie bardzo duże oszczędności. Dzięki oprogramowaniu można kontrolować proces oraz sprawdzać najbardziej korzystne i ekonomiczne rozmieszczenie formatek.

To jednak nie wszystko…

Specjalistyczne programy posiadają również funkcję do automatycznego pobierania płyt i arkuszy z magazynu. Dzięki temu oszczędności są jeszcze większe. Program definiuje czy potrzebne będą cale płyty, czy wyłącznie same odpady. Niezwykle korzystnym jest fakt, że programy CAD mogą ze sobą współpracować, co znacznie ułatwia prace w firmie. W najnowszych programach dodano wiele możliwości i funkcji. Do jednej z najważniejszych należy możliwość druku etykiet dla odpadów, z dokładną informacja o strukturze oraz numerze arkusza. Inną funkcją jest możliwość jednoczesnego zmieniania materiału i formatek. Oczywiście programów jest wiele. Można je wcześniej przetestować używając darmowych programów DEMO, a następnie dopiero zakupić pełne oprogramowanie.

Czy to naprawdę się opłaca?

Oczywiście, zanim zaczniesz projektować i sprzedawać meble, czekają Cię duże wydatki. Wynajęcie lokalu, kupno odpowiedniego sprzętu i zatrudnienie fachowców, ale jest  to biznes bardzo opłacalny, zwłaszcza kiedy znasz się na projektowaniu – jest to bowiem najważniejszy obecnie element w tworzeniu mebli. Można bowiem dobrać różne materiały i różne ich kolory, jednak, jeśli będą źle zaprojektowane, żaden klient nie będzie zadowolony. Programy do rozkroju mebli są niezwykle przydatne i z pewnością warto w nie zainwestować.