Budzisz się i już jesteś zmęczony? Cóż okazuje się, że znaczna część osób, otwiera rano oczy, a pierwsze słowo, jakie wypowiada jest… niecenzuralne. Nie chce się nam wstawać do pracy, nie mamy chęci do działania. Oczywiście można to zmienić i jest na to kilka dobrych sposobów. Oczywiście nie wszystkie sposoby będą podobały się każdemu, ale z pewnością można pośród nich znaleźć coś odpowiedniego…

  1. Zacząć dzień od muzyki

Bardzo wiele osób ustawia sobie budziki w ten sposób, aby o konkretnej porze włączało się radio. Muzyka jest idealnym sposobem na postawienie nas na nogi z samego rana i naładowania nas dobrą energią. Trzeba jednak uważać, aby tym sposobem nie zepsuć sobie całego dnia. Dlaczego? O pełnych godzinach w radio są wiadomości – jeżeli po przebudzenie nie chcesz usłyszeć pierwszych wiadomości o naszym nieszczęśliwym rządzie, o wypadkach i o korkach w mieście, najlepiej ustaw budzik na kilka minut po pełnej godzinie.

  1. Uśmiech

Sposób banalny, ale jeżeli już od samego rana sam pozytywnie będziesz myślał, dzień na pewno będzie dobry. Tkwi w nas bowiem bardzo duża ilość energii i siły, której nie wykorzystujemy – a szkoda, bo każdy dzień mógłby być naprawdę produktywny, wesoły i pełen dobrej zabawy.

  1. Prysznic

W Polsce prysznic lub kąpiel to rytuał wieczorny. Wielu Polaków nie wyobraża sobie, aby położyć się do łóżka po całym dniu pracy bez mycia. Oczywiście jest to zwyczaj bardzo dobry, choć powinniśmy czasem wziąć przykład z Włochów, którzy nie wyobrażają sobie, aby wyjść z domu do pracy bez porannego prysznica. Często to on stawia nas na nogi i orzeźwia. Cóż, są jednak osoby, których prysznic osłabia – więc pomysł ten nie jest z pewnością dla każdego.

  1. Pożywne, ale lekkie jedzenie

Aby dzień był dobry, jedzenie musi znaleźć się na tej liście. Nie musi być obfite, nie powinno być ciężkie, ale powinno być. Nawet gdybyś miał wypić tylko sok ze świeżych owoców lub koktajl – zrób to, ale nigdy nie wychodź z domu bez śniadania. Kawa również postawi Cię na nogi i doda trochę energii – przynajmniej na start i pozwoli się dobrze rozpędzić na cały dzień.