Sklepów internetowych w sieci jest dużo, nieporównywalnie więcej niż jeszcze kilka lat temu. A to nie koniec – coraz więcej firm przenosi swoją działalność właśnie do sieci. Jednak jak rozpoznać, który sklep jest dobry, a który nie? Który właściciel sklepu sprzedaje produkty wartościowe, a który nie? Czy w ogóle można to w jakikolwiek sposób rozpoznać? Owszem, jest na to kilka sposobów.

  1. Jakość sklepu

Natychmiast po wejściu do sklepu internetowego można poczuć, czy jest on przyjazny dla klienta czy nie. Jeżeli sposób zakupy jest prosty i przejrzysty, jeśli natychmiast wiesz, jak dokonać zakupu, jeżeli znajdują się dobrze wykonane zdjęcia, autentyczne, które możesz powiększyć – możesz być prawie pewien, że właściciel sklepu postarał sie, aby klienci kupowali ego produkty. Zainwestowanie w dobrej jakości sklep i szablon jest znakiem, że właścicielowi po prostu zależy na sprzedaży.

  1. Kontakt

Zawsze zwracaj uwagę na kontakt. Jeżeli zakupy planujesz za pokaźną kwotę, najlepiej zadzwonić, zorientować się, czy firma naprawdę istnieje. Można także napisać e-maila.

  1. Opisy produktów i odsyłacze do stron producentów

Zawsze warto zwrócić uwagę na to, czy produkty, które są oferowane, posiadają oryginalne opisy. Nie powinny być skopiowane i muszą dotyczyć tego konkretnego przedmiotu lub usługi. Jeśli jest inaczej, tzn. że właściciel sklepu świadomie bądź nie wprowadza w błąd swoich klientów. Jest to także zwykle niedbalstwo. W wielu przypadkach, zwłaszcza przy sprzęcie elektronicznym, powinien być odnośnik do strony producenta i dokładnych opisów, np. parametrów.

  1. Jasne wiadomości o gwarancji oraz dostawie

Na stronie dobrego sklepu internetowego znajdziesz z całą pewnością jasne informacje na temat gwarancji, możliwości oddania produktu, reklamacji, usług posprzedażowych, a także sposobów dostawy oraz płatności za nią. Wszystko to powinno być jasno opisane, tak abyś Ty- klient nie miał żadnych wątpliwości.

Jeżeli chcesz zakupić produkt na allegro, koniecznie sprawdź komentarze, które sprzedającemu wystawili kupujący. W ten sposób dowiesz się, czy jest on uczciwy, czy wysyła towary szybko i czy produkty są zgodne z opisem.