Aby móc osiągnąć sukces w sprzedaży internetowej, koniecznie trzeba śledzić badanie e-commingu. Sprzedaż w Internecie bowiem z roku na rok rozwija się i podąża w różnych kierunkach. Niektóre produkty, które jeszcze jakiś czas temu nie cieszyły sie dużą popularnością, dzisiaj są bardzo chętnie kupowane. Jest to branża dynamiczna, zatem zawsze trzema mieć oczy szeroko otwarte. Przekonajmy się zatem, co najbardziej podobało sie klientom internetowych sklepów w roku 2014.

Przede wszystkim, już na samym początku warto zaznaczyć, że w zakupach internetowych, nieco większa przewagę mają kobiety. 51% pań robi zakupy w sieci. Drugi ważny parametr dotyczy rodzajów sklepów i witryn. Okazuje się, że chociaż aukcje internetowe w 2013 roku cieszyły się ogromna popularnością, w roku 2014 znacznie spadły i nie są już na pierwszym, ale na drugim miejscu za e-sklepami. To całkiem dobra wiadomość, dla każdego, kto chce założyć swój e-sklep.

W ciągu kilku ostatnich lat, największą popularnością cieszą się sklepy z kosmetykami i perfumami, produkty dla dzieci i zabawki, a także sklepy wielobranżowe. Na wysokim miejscu znalazły się również sklepy odzieżowe oraz internetowe księgarnie.

Jeszcze jakiś czas temu Polacy niechętnie podchodzili do zakupów w sieci. Dziś wiele osób nie chodzi juz na duże zakupy do supermarketu, ale zamawia je do domu. Nie boimy się też kupować ubrań, gdyż dobre firmy gwarantują przesyłki za darmo oraz bezproblemowe zwroty ubrań, w przypadku, kiedy klientowi nie pasują. Kupowanie w sieci jest coraz wygodniejsze i można spodziewać sie, że słupki przedstawiające częstotliwość kupowania bardzo wzrosną jeszcze w tym roku.

Bardzo duży wzrost w e-zakupach zawsze notowany jest przed świętami. Kupujemy wtedy perfumy, zabawki, ale tez broń i militaria oraz erotykę. Warto tu wspomnieć, że erotyka również robi bardzo duże postępy w sieci, a wielu właścicieli sexshopów przenosi swoje biznesy właśnie do sieci. Dla wielu bowiem znacznie łatwiej jest kupić gadżety erotyczne za pomocą Internetu, aniżeli wejść do stacjonarnego sklepu.